Uluslararası İlaç Üreticileri Derneği Federasyonu
International Federation of Pharmaceutical Manufacturers & Associations (IFPMA)


http://www.ifpma.org

Uluslararası İlaç Üreticileri Derneği Federasyonu (IFPMA), 1968 yılında kurulan, araştırmacı biyofarmasötik endüstrisini destekleyen, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gibi dünya çapında ulusal; ve bölgesel derneklerin yanı sıra önde gelen uluslararası şirketlerden oluşan ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

Tüm insanlık için hayat kurtarıcı ve yaşam kalitesini arttırıcı yenilikçi ilaç ve aşıların keşfedilmesini ve bunlara erişilmesini teşvik eden politika ve uygulamalar savunulmaktadır. IFPMA’da yürütülen ortak amaç, yenilikçiliği teşvik eden, yüksek kalite standartlarını hedefleyen, etik uygulamaları destekleyen ve küresel ihtiyaçları karşılayan sağlık politikalarını oluşturmak için birçok kurumla birlikte ortak çalışmaktır.

İletişim

IFPMA Genova Ofisi

Chemin des Mines 9
P.O. BOX 195
1211 Geneva 20 – Switzerland

Tel: +41 22 338 32 00
E-mail: info@ifpma.org

communications@ifpma.org


Avrupa İlaç Sanayii Dernekleri Federasyonu
European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations (EFPIA)


www.efpia.eu

Avrupa İlaç Sanayii Dernekleri Federasyonu (EFPIA), 1978 yılında kurulmuş ve Avrupa’da faaliyet gösteren, Brüksel merkezli araştırmacı ilaç endüstrisi derneğidir.

33 ulusal dernek ve 40 önde gelen ilaç şirketinin doğrudan üyesi olduğu EFPIA, dünyada sağlık ve yaşam kalitesini artıracak yenilikçi ilaçlar araştırmaya, geliştirmeye ve hastalara fayda sağlamaya kararlı 1,900 firma ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir.

İlaç endüstrisinde kar amacı gütmeyen derneklerin ortaklığında; Avrupa’da farmasötik keşifler sağlayarak ilaç sanayii üzerinde gelişimi teşvik etmek ve dünya çapında insan sağlığını iyileştirmek için yenilikçi ilaçlar geliştirerek tıbbi ürün pazarında faydaları en üst düzeye çıkarmaktır.

İletişim

EFPIA Brüksel Ofisi

Leopold Plaza Building
Rue du Trône 108
B-1050 Brussels – Belgium

Tel: +32 02 626 25 55
E-mail: info@efpia.eu

mailto:communications@efpia.eu