AIFD desteği ile TEPAV tarafından hazırlanan rapor kamuoyuna tanıtılacak

20.09.2016

AIFD desteği ile TEPAV tarafından hazırlanan, “İlaç Üretim ve İhracat Ekosistemi Raporu” 26 Eylül’de Ankara’da kamuoyuna tanıtılacak.

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AIFD) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliği ile TEPAV tarafından hazırlanan üretim-ihracat raporu ve çıktıları tüm paydaşlar ile 26 Eylül 2016 Pazartesi günü Ankara’da düzenlenecek bir lansmanda kamuoyu ile paylaşılacak. 

“İleri Teknolojili İhracat İçin Nasıl Bir Yol Haritası Gerekir? İlaç Sektörü Örneği” başlığı ile düzenlenecek toplantıda “İlaç Üretim ve İhracat Raporu”nun tanıtımı yapılacak. Rapor, üretim ve ihracat konularını ele alarak ilaç sektörü ve Türkiye ekonomisine yol haritası çiziyor.

Toplantıda, raporun tanıtımı sonrasında iki ayrı çalıştay düzenlenecek. Kamudan yetkililer, akademisyenler ve sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek çalıştaylarda, raporda ele alınan konular değişik açılardan irdelenecek.  

AIFD desteği ile TEPAV tarafından hazırlanan İlaç Üretim ve İhracat Ekosistemi Raporu, 2015 yılında yayımlanan İlaç Ar-Ge Ekosistemi Yol Haritası Raporu’nu tamamlayıcı niteliktedir. AIFD, PwC ile hazırladığı “Türkiye İlaç Sektörü: Vizyon 2023 Raporu” başlıklı raporu Ağustos 2012’de kamuoyuna sundu.